Blog

W jaki sposób bezpiecznie odpalać wyrzutnie fajerwerków?

Podczas Sylwestra, wiele osób decyduje się na zakup i odpalanie własnych pokazów fajerwerków. Aby cieszyć się tym pięknym widowiskiem, warto poznać zasady bezpiecznego użytkowania wyrzutni fajerwerków.

Czytaj dalej

Największe i najsławniejsze fajerwerki na świecie

Pokazy fajerwerków są organizowane nie tylko z okazji Sylwestra – na całym świecie hucznie obchodzone są różne uroczystości o charakterze państwowym i nie tylko. Niektórzy miłośnicy sztucznych ogni pokonują ogromne odległości, aby móc uczestniczyć w zapierającym dech w piersiach pokazie. Co zatem warto zobaczyć?

Czytaj dalej

Czym się kierować przy zakupie sztucznych ogni?

Fajerwerki to wyjątkowo atrakcyjna oprawa dla wielu różnych wydarzeń. Pokazy sztucznych ogni stały się obowiązkowym punktem wesel, imprez firmowych i różnych eventów. Aby samodzielnie przygotować spektakl fajerwerków, warto zaopatrzyć się w sztuczne ognie ze sprawdzonego źródła. Trzeba bowiem wiedzieć, że wyroby pirotechniczne muszą mieć odpowiednie oznaczenie, a kupowanie fajerwerków nieznanego pochodzenia może być niebezpieczne w skutkach.

Czytaj dalej

Odpalamy petardy i wyrzutnie fajerwerków - abc bezpieczeństwa

Pokaz fajerwerków to imponujące widowisko stanowiące punkt kulminacyjny wielu imprez masowych czy przyjęć okolicznościowych. Jednak wszystkie produkty, nawet zestawy do samodzielnego użytku, wymagają bardzo ostrożnego i odpowiedzialnego podejścia. W tym wpisie zebraliśmy najważniejsze zasady bezpiecznego odpalania petard, wyrzutni fajerwerków i innych wyrobów pirotechnicznych.

Czytaj dalej