Blog

Jakie rodzaje fajerwerków sprawdzą się jako urozmaicenie toru paintballowego?

Paintball to popularny rodzaj militarnej gry zespołowej, podczas której uczestnicy wcielają się w role walczących ze sobą przeciwnych drużyn. Gra polega na prowadzeniu pozorowanej walki. Używa się do tego specjalnych markerów, czyli urządzeń, które swoim wyglądem i zasadą działania są bardzo podobne do broni pneumatycznej. Ich kształt przypomina klasyczną broń strzelecką, ale w przeciwieństwie do niej – pod wpływem działania sprężonego powietrza albo dwutlenku węgla wyrzucana jest z niej nie prawdziwa amunicja, ale kolorowe kulki wypełnione barwnikiem spożywczym.

Czytaj dalej

ABC bezpiecznego odpalania fajerwerków

Fajerwerki są znane i lubiane od wieków. To doskonały sposób na podkreślenie uroczystości wydarzenia albo uatrakcyjnienie imprezy. Ich wielobarwne, błyszczące pióropusze na nocnym niebie od wielu lat niezmiennie zachwycają ludzi na całym świecie. Mogą być punktem kulminacyjnym imprezy urodzinowej lub wesela. Niezależnie od okazji zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, przyciągając uwagę wszystkich gości i czarując ich niebywałym pięknem.

Czytaj dalej

Impreza z fajerwerkami - kiedy musi być pozwolenie?

Fajerwerki potrafią podkreślić wyjątkowość każdej imprezy. Są oryginalną ozdobą i atrakcją, dzięki której świętowane wydarzenie nabiera zachwycającego blasku. Od wieków pokazy sztucznych ogni zapierają dech w piersiach i wprawiają wszystkich uczestników w podziw.

Czytaj dalej

Kto może wykonywać publiczne pokazy sztucznych ogni?

Pokazy sztucznych ogni to punkt kulminacyjny wielu wydarzeń publicznych odbywających się w godzinach nocnych i wieczornych. Trudno wyobrazić sobie przywitanie Nowego Roku bez tego imponującego widowiska. Stanowią one również ważną część wielu innych imprez masowych i uroczystości. Kto może wykonywać publiczne pokazy sztucznych ogni i jakie warunki trzeba przy tym spełnić? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w dalszej części naszego wpisu.

Czytaj dalej