Blog

Czym się kierować przy zakupie sztucznych ogni?

Fajerwerki to wyjątkowo atrakcyjna oprawa dla wielu różnych wydarzeń. Pokazy sztucznych ogni stały się obowiązkowym punktem wesel, imprez firmowych i różnych eventów. Aby samodzielnie przygotować spektakl fajerwerków, warto zaopatrzyć się w sztuczne ognie ze sprawdzonego źródła. Trzeba bowiem wiedzieć, że wyroby pirotechniczne muszą mieć odpowiednie oznaczenie, a kupowanie fajerwerków nieznanego pochodzenia może być niebezpieczne w skutkach.

Czytaj dalej

Odpalamy petardy i wyrzutnie fajerwerków - abc bezpieczeństwa

Pokaz fajerwerków to imponujące widowisko stanowiące punkt kulminacyjny wielu imprez masowych czy przyjęć okolicznościowych. Jednak wszystkie produkty, nawet zestawy do samodzielnego użytku, wymagają bardzo ostrożnego i odpowiedzialnego podejścia. W tym wpisie zebraliśmy najważniejsze zasady bezpiecznego odpalania petard, wyrzutni fajerwerków i innych wyrobów pirotechnicznych.

Czytaj dalej

Na jakich imprezach warto robić pokazy sztucznych ogni?

Ze wszelkich cudów prostej techniki fajerwerki stanowią jednej z najbardziej imponujących. Dlatego tak chętnie obserwujemy pokaz ogni sztucznych w różnych okolicznościach. Chociaż kojarzy nam się przede wszystkim z Nowym Rokiem, pasuje do każdej hucznej imprezy. Nie w każdych warunkach pokaz pirotechniczny jest jednak możliwy. Kiedy można robić oraz kiedy najlepiej robić pokaz fajerwerków piszemy w tym artykule.

Czytaj dalej

Jakie rodzaje fajerwerków sprawdzą się jako urozmaicenie toru paintballowego?

Paintball to popularny rodzaj militarnej gry zespołowej, podczas której uczestnicy wcielają się w role walczących ze sobą przeciwnych drużyn. Gra polega na prowadzeniu pozorowanej walki. Używa się do tego specjalnych markerów, czyli urządzeń, które swoim wyglądem i zasadą działania są bardzo podobne do broni pneumatycznej. Ich kształt przypomina klasyczną broń strzelecką, ale w przeciwieństwie do niej – pod wpływem działania sprężonego powietrza albo dwutlenku węgla wyrzucana jest z niej nie prawdziwa amunicja, ale kolorowe kulki wypełnione barwnikiem spożywczym.

Czytaj dalej