Chociaż pokazy fajerwerków z zasady mają być przede wszystkim dobrą zabawą, to jednak trzeba pamiętać o tym, że przy odpalaniu sztucznych ogni zawsze należy zachować wyjątkową ostrożność. Tego rodzaju aktywności wymagają odpowiedzialnego podejścia, ostrożności oraz dbałości o bezpieczeństwo własne i najbliższego otoczenia. Już na etapie wyboru fajerwerków należy uwzględniać te kwestie. W tym wpisie podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas ich zakupu, aby mieć pewność, że produkty pochodzą ze sprawdzonego źródła i wyróżniają się wysoką jakością.

Co koniecznie musisz wziąć pod uwagę, kupując fajerwerki?

Aby mieć pewność, że wybrane produkty pirotechniczne zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas ich odpalania, musisz zachować ostrożność już na etapie ich wyboru. Podczas zakupu trzeba zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych kwestii. Ponieważ ważne jest, aby wybierać fajerwerki ze sprawdzonego źródła, sprawdź nazwę i adres producenta lub importera. Takie informacje muszą pojawić się na opakowaniu produktu. Koniecznie powinna być dołączona instrukcja obsługi w języku polskim i zawierać co najmniej informacje dotyczące sposobu odpalania i ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa podczas użytkowania sztucznych ogni. Bardzo ważne jest też to, aby na produkcie znajdowały się podstawowe ostrzeżenia, takie jak m.in. minimalna odległość, na jaką trzeba oddalić się po odpaleniu. Oprócz tego każdy produkt pirotechniczny powinien zawierać konkretne określenie typu wyrobu, np. rakieta, petarda, bateria itp. Jest to ważna wskazówka dla użytkownika, gdyż ma wpływ na sposób, w jaki fajerwerki powinny być użytkowane. Trzeba też zwrócić uwagę na to, czy dany produkt posiada oznakowanie CE i niezbędne atesty (Polska Norma nr PN-C-86061), a także jaką ma klasę bezpieczeństwa.

Oprócz tego warto dokładnie skontrolować stan samego produktu. Powinieneś dokładnie sprawdzić, czy w obudowie nie pojawiają się żadne uszkodzenia mechaniczne, takie jak np. wgniecenia, pęknięcia, wybrzuszenia czy przerwania. Niestety wszelkie takie defekty mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo wyrobów pirotechnicznych. Musisz też zwrócić uwagę na to, czy dany produkt jest przeznaczony do pionowego ustawienia na podłożu lub wkopania w ziemię. Konieczne jest, aby w opakowaniu znajdowało się kompletne oprzyrządowanie umożliwiające właściwe ustawienie fajerwerków. Petardy, które przeznaczone są do trzymania w dłoni, muszą być wyposażone w uchwyt zapewniający bezpieczne utrzymanie podczas odpalania.

Gdzie bezpiecznie kupować fajerwerki?

Bardzo ważne jest nie tylko zachowanie ostrożności podczas wyboru sztucznych ogni, ale nie mniejsze znaczenie ma również to, gdzie takie wyroby kupujemy. Materiały pirotechniczne należy kupować wyłącznie w specjalistycznych sklepach z fajerwerkami. Rzetelni sprzedawcy zapewniają produkty z odpowiednimi atestami bezpieczeństwa, sprawdzone i wyróżniające się wysoką jakością. Oprócz tego można skorzystać z ich profesjonalnej pomocy podczas wyboru odpowiednich zestawów fajerwerków. Wyjaśniają też, jak bezpiecznie ich używać. Korzystając z usług wiarygodnych dostawców, masz pewność, że wyroby były prawidłowo przechowywane, nie są uszkodzone czy przeterminowane.

Zachęcamy do współpracy

skontaktuj się z nami

Zachęcamy do współpracy

Skontaktuj się z nami