Paintball to popularny rodzaj militarnej gry zespołowej, podczas której uczestnicy wcielają się w role walczących ze sobą przeciwnych drużyn. Gra polega na prowadzeniu pozorowanej walki. Używa się do tego specjalnych markerów, czyli urządzeń, które swoim wyglądem i zasadą działania są bardzo podobne do broni pneumatycznej. Ich kształt przypomina klasyczną broń strzelecką, ale w przeciwieństwie do niej – pod wpływem działania sprężonego powietrza albo dwutlenku węgla wyrzucana jest z niej nie prawdziwa amunicja, ale kolorowe kulki wypełnione barwnikiem spożywczym.

Kulki stosowane w paintballu składają się z żelowej otoczki, w której zamknięte są bezpieczne zarówno dla zdrowia graczy, jak i dla środowiska naturalnego barwniki w różnych kolorach. Pod wpływem siły, z jaką uderzają w graczy, rozpadają się, a barwniki rozbryzgują się na uczestnikach zabawy, widocznie ich znacząc. Aby grać w paintball, uczestnicy muszą mieć specjalne stroje ochronne, markery oraz maski. Dla urozmaicenia rozgrywki często wykorzystuje się też inne elementy. W takiej roli świetnie sprawdzają się różne rodzaje fajerwerków, które sprawiają, że pozorowana walka jest jeszcze bardziej wciągająca i realistyczna.

W jakim celu wykorzystuje się fajerwerki na torach paintballowych?

Pewne rodzaje fajerwerków są stosowane na torach paintballowych po to, aby jeszcze wierniej oddawać realia prawdziwej wojny i zaostrzyć apetyt uczestników na pozorowaną walkę.  Miłośnicy paintballu doceniają dodatkową jakość, jaką wprowadzają do rozgrywki specyficzne rodzaje fajerwerków. Dzięki nim walka staje się bardziej emocjonująca, zaskakująca i wciągająca.

Jakie rodzaje fajerwerków są stosowane w paintballu?

Nie każdy rodzaj sztucznych ogni będzie się nadawał do wykorzystania na torze paintballowym. Wybierając odpowiednie fajerwerki do tego rodzaju gry, nie należy sugerować się ich ozdobnym charakterem, ale raczej tym, jakie efekty imitujące prawdziwą walkę mogą zaoferować uczestnikom. Z tej przyczyny najczęściej na torach paintballowych stosuje się: granaty hukowe, granaty rozpryskowe, granaty dymne, ekrany dymne, miny dymne, granaty rozpryskowe z farbą, granaty rozpryskowe z grochem, świece dymne, petardy hukowe czy petardy hukowo-błyskowe.

Zachęcamy do współpracy

skontaktuj się z nami

Zachęcamy do współpracy

Skontaktuj się z nami