Fajerwerki są znane i lubiane od wieków. To doskonały sposób na podkreślenie uroczystości wydarzenia albo uatrakcyjnienie imprezy. Ich wielobarwne, błyszczące pióropusze na nocnym niebie od wielu lat niezmiennie zachwycają ludzi na całym świecie. Mogą być punktem kulminacyjnym imprezy urodzinowej lub wesela. Niezależnie od okazji zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, przyciągając uwagę wszystkich gości i czarując ich niebywałym pięknem.

Jak bezpiecznie odpalać fajerwerki?

  1. Wybierz odpowiednie fajerwerkiDecydując się na zakup fajerwerków, wybieraj tylko produkty najwyższej jakości, które spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Sztuczne ognie muszą mieć instrukcję użytkowania w języku polskim. Zwróć uwagę, czy obudowa fajerwerków nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych (np. pęknięć, wgnieceń, wybrzuszeń).
  2. Wybierz miejsce, w którym zorganizujesz pokazBardzo ważną sprawą z punktu widzenia bezpieczeństwa jest wybór odpowiedniego miejsca, w którym zorganizujesz pokaz sztucznych ogni. Musi być ono oddalone od stacji benzynowych, samochodów, zbiorników z łatwopalnymi substancjami, budynków mieszkalnych, gospodarstw rolnych, schronisk i siedlisk dzikich zwierząt. Pamiętaj, że trzeba zachować 10 metrów odległości od punktu, z którego petardy startują w niebo.
  3. Przed pokazem zapoznaj się z instrukcją obsługiAby pokaz był całkowicie bezpieczny, koniecznie zapoznaj się z instrukcją obsługi. Znajdziesz w niej wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego, jak zapewnić bezpieczeństwo podczas pokazu sztucznych ogni.
  4. Wybierz osobę, która będzie odpalać fajerwerkiMusi być to osoba pełnoletnia, która zachowuje się rozsądnie.
  5. Prawidłowe odpalanieOsoba odpalająca fajerwerki powinna stać z boku petardy. Źródło ognia musi  być trzymane w wyciągniętej ręce. Fajerwerk musi być odpalany z rury wsuniętej w podłoże, drewniany kijek przytwierdzony do rakiety jest tylko stabilizatorem lotu, nie wolno za niego trzymać ani mocować go w podłożu.

Zachęcamy do współpracy

skontaktuj się z nami

Zachęcamy do współpracy

Skontaktuj się z nami