Atrakcyjna oprawa wizualna może uświetnić każdą uroczystość, niezależnie do tego, czy będzie to huczne wesele, firmowy event czy otwarcie nowej inwestycji. Dobrze zorganizowany pokaz fajerwerków będzie wspaniałym wydarzeniem i odpowiednio przygotowany na długo zapadnie w pamięci widzów. Dobór poszczególnych materiałów oraz ich sekwencje trzeba powierzyć fachowcom, którzy przygotują łatwy w użyciu zestaw gwarantujący niepowtarzalne efekty. Przekonajmy się, jakie rodzaje fajerwerków są dostępne i o czym trzeba pamiętać przy ich używaniu.

Najpopularniejsze rodzaje fajerwerków

Najczęściej wykorzystywanymi i jednymi z najbardziej spektakularnych fajerwerków są rakiety. Ich cechą charakterystyczną jest to, że zanim dojdzie do eksplozji, ładunek jest wynoszony na sporą wysokość, dzięki czemu efekt jest bardzo dobrze widoczny. Inny rodzaj widowiska tworzy odpalenie wyrzutni. W górę wznoszą się kolejne ładunki, które zapalając się jeden po drugim, dają bardzo urozmaicone widoki, często łącząc kilka rodzajów w rozmaitych sekwencjach. Popularne są także rzymskie ognie – ładunki wznoszą się tu jeden po drugim, a uzyskiwane efekty mogą się różnić kształtem i kolorami. Bardzo widowiskowe są wulkany i fontanny – można tu liczyć na rezultat w postaci słupa iskier. Dla zwiększenia dramaturgii często pokazy fajerwerków łączy się z użyciem świec dymnych oraz rac.

Na jakie rodzaje efektów można liczyć, korzystając z fajerwerków?

Eksplozje fajerwerków to głównie efekty wizualne, a dźwięki towarzyszące wybuchom stanowią dla nich tylko tło akustyczne. Najważniejsze dla odbioru widowiska są ciekawe połączenia kolorów oraz kształty i rodzaje następujących detonacji. Najpopularniejsze są wybuchy kuliste, w których wyraźnie widać drogę, jaką przebywają poszczególne elementy ładunku, tworząc ramiona rozchodzące się w różnych kierunkach. Mogą one mieć równą lub urozmaiconą długość, dzięki czemu powstają kształty o różnej geometrii. Popularne są też efekty znacznikowe, pokazujące tor lotu czy świetliki, a więc pojawiające się niewielkie rozbłyski.

Zachęcamy do współpracy

skontaktuj się z nami

Zachęcamy do współpracy

Skontaktuj się z nami