Pokazy fajerwerków są organizowane nie tylko z okazji Sylwestra – na całym świecie hucznie obchodzone są różne uroczystości o charakterze państwowym i nie tylko. Niektórzy miłośnicy sztucznych ogni pokonują ogromne odległości, aby móc uczestniczyć w zapierającym dech w piersiach pokazie. Co zatem warto zobaczyć?

Festiwale fajerwerków

Na pierwszym miejscu w kategorii festiwali fajerwerków plasuje się L’International des Feux Loto-Québec organizowany w Montrealu. Do organizacji pokazu angażowanych jest kilka najlepszych zespołów z całego świata, których zadaniem jest przygotowanie 30-minutowego spektaklu pełnego muzyki i światła. W tym czasie odpalane jest blisko 6000 fajerwerków. Zwycięzcy festiwalu otrzymują prestiżowe wyróżnienia, znane i cenione w branży na całym świecie. Festiwal rozpoczyna się co roku w czerwcu i kończy się w lipcu.

Przez kilka miesięcy w roku pokazy fajerwerków można podziwiać w czasie festiwalu Toya lake Long-run Fireworks Display odbywającym się nad malowniczym jeziorem Toya na Hokkaido w Japonii. W ciągu 6 miesięcy trwania festiwalu każdej nocy odbywają się największe na świecie pokazy sztucznych ogni odpalane w Łodzi dryfującej po jeziorze. Festiwal trwa od końca kwietnia do końca października.

Międzynarodowy konkurs fajerwerków odbywa się także w wietnamskim mieście Danang. Pokazy trwają przez 5 tygodni, a co roku ustalana jest inna tematyka. Warto także wspomnieć o festiwalu organizowanym w Manili na Filipinach. Konkurs trwa 6 tygodni. Coroczne konkursy odbywają się także w pobliżu Barcelony oraz na Malcie.

Święta i obchody państwowe

Fajerwerki można podziwiać podczas hucznych obchodów świąt narodowych, czego doskonałym przykładem jest pokaz fajerwerków organizowany co roku 4 lipca przy Kapitolu. Tego dnia ogromne pokazy pirotechniczne przygotowywane są także w Nowym Jorku. W Australii święto narodowe przypada 26 stycznia – wówczas organizowane są pokazy równie spektakularne, jak podczas sylwestra w Sydney.

Podążając fajerwerkowym szlakiem, nie sposób nie odwiedzić Singapuru podczas corocznych obchodów święta odzyskania niepodległości. Do pokazów angażowane są najlepsze ekipy pirotechniczne z całego świata i jest to najdłuższy pokaz pirotechniczny w regionie.

Gdzie są największe fajerwerki w Sylwestra?

Fajerwerki nieodłącznie kojarzą się z Sylwestrem. Kilka lat temu w Dubaju pobito rekord Guinnessa za najdłuższy pokaz fajerwerków w historii i wszystko wskazuje na to, że miasto chce utrzymać ten zaszczytny tytuł. W Azji warto odwiedzić także Bangkok, a największa impreza noworoczna odbywa się pod Central World. Będąc w Ameryce, nie sposób pominąć nowojorskiej imprezy sylwestrowej organizowanej pod Time Squere, a zwłaszcza corocznego rytuału wypuszczania kuli wypełnionej konfetti. Światową sławą cieszy się impreza sylwestrowa w Rio de Janeiro, na której co roku gromadzi się blisko 2 mln osób z całego świata.

Zachęcamy do współpracy

skontaktuj się z nami

Zachęcamy do współpracy

Skontaktuj się z nami